Na górę
ENGLISH NEWSLETTER
back

O nas

Akademia Sztuki w Szczecinie to pierwsza w Polsce publiczna wyższa uczelnia artystyczna łącząca dwie dziedziny – sztuki plastyczne i wizualne ze sztukami muzycznymi. Kształcimy prawie 900 studentów, którzy zdobywają laury w międzynarodowych konkursach wszystkich dziedzin sztuki.  Akademia Sztuki w Szczecinie jest uczelnią młodą i nowoczesną. Nasze największe atuty to przede wszystkim kadra i zaplecze sprzętowe. Nasi wykładowcy to czynni artyści i teoretycy - zdobywający nagrody, koncertujący i wystawiający swoje prace na całym świecie. To także przedstawiciele branży kreatywnej. Studenci naszej uczelni mają do dyspozycji najnowocześniej wyposażone pracownie, laboratoria, studia i sale wykładowe.
Wprowadzamy naszych absolwentów na rynek pracy, współpracując z branżą kreatywną i instytucjami kultury w całej Polsce. Nasi absolwenci są wziętymi grafikami, artystami wystawiającymi się wśród najlepszych, muzykami grającymi w orkiestrach Europy, solistami zatrudnianymi przez najlepsze sceny, designerami wspierającymi lokalny biznes i nie tylko. 

Kształcimy studentów na dziewięciu kierunkach:

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna
Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej
Grafika
Gry komputerowe i rzeczywistość wirtualna
Instrumentalistyka
Malarstwo
Sztuka Mediów
Wokalistyka
Wzornictwo

Prężnie działa też wymiana międzynarodowa w ramach projektu Erasmus +, oraz programy rozwijające naszych studentów i ich kompetencje, spośród których warto wymienić projekt POWER a także dwa międzynarodowe projekty współpracy transkulturowej: TICASS i TPAAE.

Akademia Sztuki to także prężnie działająca instytucja kultury - organizujemy rocznie kilkaset wydarzeń kulturalnych, jak koncerty, wystawy i festiwale. 

Do dyspozycji studentów, poza wypożyczalnią sprzętu, jest też nowoczesna Mediateka i Centrum Przemysłów Kreatywnych – miejsce współpracy Akademii z biznesem. Na Akademii Sztuki działają też galerie, które przez cały rok prezentują zarówno prace studentów, jak i ciekawe nurty sztuki współczesnej. Przez swoją naukowo–artystyczną działalność Akademia Sztuki w Szczecinie integruje i pobudza środowisko twórcze do kreowania sztuki na najwyższym poziomie. 

Przez 13 lat działalności wyrobiliśmy sobie markę uczelni bardzo kreatywnej. W pięknych przestrzeniach XIX wiecznych Pałaców, pod Globusem i Ziemstwa Pomorskiego, stworzyliśmy nowoczesną Uczelnię na miarę XXI wieku. 

wszystkie news historia wykładowcy budynki logo do pobrania archiwum