Na górę
ENGLISH NEWSLETTER
back

Wydział Grafiki

Cechą charakterystyczną kształcenia na kierunku grafika jest różnorodność i otwartość wynikająca z łączenia sztuk projektowych z pięknymi. Przenikanie się tych dziedzin jest naturalną drogą rozwoju artystycznego.

Grafika projektowa gwarantuje studentom rozwój w takich dziedzinach jak typografia, projektowanie wydawnictw, plakat, projektowanie znaków graficznych i identyfikacji wizualnej, projektowanie stron internetowych, ilustracja, film kreacyjny czy grafika animowana. Student Grafiki artystycznej poprzez poznanie zarówno tradycyjnych technik druku (takich jak np. linoryt, litografia, akwaforta itd.), jak i współczesnych technik grafiki 2D, 3D, animacji oraz rysunku i malarstwa, ma możliwość poszukiwania własnej drogi artystycznej. Grafika Interaktywna to kształcenie przede wszystkim w zakresie grafiki cyfrowej i multimedialnej, fotografii i obrazowania cyfrowego, multimediów i przestrzeni wirtualnej, podstaw programowania i modelowania 3d, sfery audiowizualnej, rzeźby i transformacji cyfrowych, działań przestrzennych  i interaktywnych oraz strategii artystycznych. 
 
Wszystko pod okiem wyspecjalizowanej kadry – artystów grafików, malarzy, projektantów, za pomocą najnowocześniejszego sprzętu i oprogramowania. Zarówno pracownicy, jak i studenci prezentują swoje prace na wystawach nie tylko w galeriach Akademii Sztuki w Szczecinie (Galeria Rektorska, galeria R+), ale także w całej Polsce i Europie. Wśród naszych absolwentów i pracowników mamy także licznych laureatów konkursów graficznych na całym świecie.

wszystkie news struktura wykładowcy projekty wydziałowe plany zajęć niezbędnik jakość kształcenia programy studiów