Na górę
ENGLISH NEWSLETTER
back

Wydział Sztuki Mediów, Fotografii i Filmu Eksperymentalnego

Studia na Wydziale Sztuki Mediów, Fotografii i Filmu Eksperymentalnego przygotowują do twórczej pracy na rynku sztuki. Ważnym efektem tych studiów jest uzyskanie samodzielności twórczej.

Studia na kierunku Sztuka mediów przygotowują do twórczej pracy na rynku sztuki. Studentki i studenci uzyskują umiejętności praktyczne, wysoko cenione przez pracodawców z branży kreatywnej. 
Na kierunku Fotografia nacisk kładziemy na przygotowanie do pracy w zawodach związanych z fotografią traktowaną z jednej strony jako rzemiosło, z drugiej jako gałąź sztuki współczesnej. Ważnym efektem tych studiów jest uzyskanie samodzielności twórczej oraz umiejętności przygotowania i prowadzenia projektów, jak również organizacji pracy zespołowej. 
Na kierunku Film eksperymentalny przygotowujemy do pracy w zawodach filmowca przy szczególnym uwzględnieniu nowatorskiego i eksperymentalnego podejścia do obrazu ruchomego. Podczas studiów studentki i studenci zdobywają wiedzę praktyczną oraz teoretyczną. Realizują ćwiczenia praktyczne, które wprowadzają ich w zawód filmowca.
 
Wydział dysponuje nie tylko nowoczesnymi pracowniami, studiami foto i wideo i sprzętem, ale jest także organizatorem licznych wydarzeń artystycznych i wystaw. Wśród nich znany w całej Polsce festiwal Młode Wilki.

wszystkie news projekty wydziałowe plany zajęć wykładowcy struktura niezbędnik jakość kształcenia programy studiów