Na górę
ENGLISH NEWSLETTER
Wydział Architektury Wnętrz
SYNTEZA 2021 - Happy Accidents
Architecture/ graphic/ design
 
Międzynarodowa wystawa prezentująca prace studenckie oraz projekty przygotowywane przez pedagogów wielu ośrodków naukowych w Polsce jak i za granicą. Wydarzenie Synteza 2021- Happy Accidents będzie rozszerzoną kontynuacją międzynarodowej wystawy Arch Inside, której poprzednie edycje przyniosły duży sukces. Samo wydarzenie pozwoliło na rozpropagowanie projektów, które powstają na wielu wydziałach uczelni artystycznych z Polski i zagranicy.  

Wydarzenie odbywało  się min. w Grecji, Norwegii, Filharmonii Szczecińskiej, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, Akademii Sztuki w Szczecinie.
Tegoroczna edycja zmienia nazwę z powodu zrównoważenia udziału prac z zakresu architektury i grafiki, tym samym Wydziały Grafiki staną się współorganizatorami wydarzenia. Tematem przewodnim w bieżącym roku jest Happy Accidents, czyli rola przypadku w projektowaniu i sztuce. 

W związku z powyższym zapraszamy do wyselekcjonowania lub przygotowania prac pod kątem tematu wydarzenia. 
Wymogi techniczne:

Format 100x70cm (preferowane prace w pionie ale w specjalnych przypadkach może być poziom)
Format pliku PDF, przestrzeń kolorystyczna CMYK, rozdzielczość 300 dpi.
 
Prace w postaci plików elektronicznych należy wysłać poprzez portal www.wetransfer.com do danych kuratorów Państwa jednostki do dnia 10.06.2021- z ramienia Wydziału Architektury Wnętrz prace zbiera: dominika.zawojska@akademiasztuki.eu 
Kuratorzy jednostek dokonają selekcji 20 prac, które zostaną wydrukowane. W przypadku większej ilości zgłoszeń, pozostałe prace zostaną zaprezentowane jako projekcja na rzutniku multimedialnym. Wszystkie prace zostaną umieszczone w planowanej publikacji. 

Wystawa I edycji Synteza 2021 została zaplanowana na wrzesień bieżącego roku i odbędzie się prawdopodobnie w Salonikach w Grecji, natomiast ze względu na panującą sytuację i trudności z tym związane, gdy wszelkie terminy zostaną potwierdzone będziemy Państwa informować o szczegółach. Kolejne pokazy I edycji SYNTEZY w miastach skąd pochodzą jednostki współorganizujące wydarzenie organizowane będą przez przynależących do nich Kuratorów. 

Kuratorami SYNTEZA 2021 z ramienia AS będą:

Wydział Architektury Wnętrz:
dr Dominika Zawojska-Kuriata, ad., dominika.zawojska@akademiasztuki.eu 
dr hab. Mirosława Jarmołowicz, prof. AS.,  miroslawa.jarmolowicz@akademiasztuki.eu 
dr Olga Kiedrowicz- Świtalska, ad., olga.kiedrowicz@akademiasztuki.eu 
mgr Andrzej Pestka, andrzej.pestka@akademiasztuki.eu

Wydział Grafiki
dr hab. Irek Kuriata, prof. AS., ireneusz.kuriata@akademiasztuki.eu 
dr Adam Klasa, ad., adam.klasa@akademiasztuki.eu 
mgr Tomasz Świtalski. tomasz.switalski@akademiasztuki.eu 

Kuratorami SYNTEZA 2021 z ramienia UAP będą:

Wydział Architektury Wnętrz i Scenografii 
dr Emilia Cieśla, ad., emilia.ciesla@uap.edu.pl 
dr Robert Gruszewski, ad. robert.gruszewski@uap.edu.pl 
 
Wydział Grafiki i Komunikacji Wizualnej 
dr Agata Kulczyk, ad., agata.kulczyk@uap.edu.pl 
dr hab. Wojciech Janicki prof. UAP, wojciech.janicki@uap.edu.pl 
dr Witold Modrzejewski, ad.  witold.modrzejewski@uap.edu.pl 

Kuratorami SYNTEZA 2021 z ramienia ASP w Krakowie będą:

Wydział Architektury Wnętrz
dr hab. Magdalena Pińczyńska, prof. ASP, mpinczynska@asp.krakow.pl 
dr Wojciech Kapela, ad. wkapela@asp.krakow.pl 

Wydział Grafiki i Komunikacji Wizualnej 

dr Tomasz Winiarski, ad., twiniarski@asp.krakow.pl 
mgr Marlena Biczak.  mbiczak@asp.krakow.pl 

Kuratorami SYNTEZA 2021 z ramienia ASP w Łodzi będą:

Wydział Wzornictwa i Architektury Wnętrz 
dr hab. inż. arch. Rafał Szrajber, rafal.szrajber@asp.lodz.pl 

Wydział Grafiki i Malarstwa
dr Karolina Grudzińska, ad. karolina.grudzinska@asp.lodz.pl 


Kuratorem SYNTEZA 2021 z ramienia ASP w Warszawie/ PJATK (w trakcie ustaleń) będzie:
dr hab. Agnieszka Ziemiszewska, prof. ASP.  ziemi@ziemi.art.pl 

Redaktorzy publikacji z ramienia AS:
dr hab. Mariusz Szajda, prof. AS.,
dr hab. Ireneusz Kuriata, prof. AS.,
dr Dominika Zawojska, ad. 

Projekt ekspozycji wystaw:
mgr Katarzyna Mularczyk.